Od września uczniowie miasta Bydgoszczy (do lat 20.) będą mogli korzystać z Bydgoskiej Karty Miejskiej (Bilet Uczniowski) za 10 zł. (Opcje: 10 zł/miesięcznie lub 100 zł/rocznie)

Natomiast z Bydgoskiej Karty Młodzieży mogą korzystać uczniowie uczący się w bydgoskich szkołach ponadpodstawowych. Program „Bydgoska Karta Młodzieży”, jako element polityki społecznej realizowanej przez Miasto Bydgoszcz, ma przede wszystkim na celu aktywizację społeczno-obywatelską młodzieży oraz promocję miejsc przyjaznych młodzieży. Poprzez działania zawarte w Programie upowszechniać się będzie koncepcję aktywnego życia młodego człowieka i jego współistnienia w społeczeństwie obywatelskim. Liczba zniżek promocji i innych atrakcyjnych ofert dla uczniów stale będzie wzrastać.

W październiku swój głos mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli oddać w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, który został rozszerzony o małe projekty społeczne, które docelowo mogą być również przeznaczone dla młodych.

To kolejne inicjatywy wprowadzone przez Miasto Bydgoszcz, skierowane dla młodzieży, które są zaproszeniem młodych do wspólnego, ogólnie rozumianego budowania Bydgoszczy i aktywnego wpisywania się w jej rozwój oraz czynnego zaangażowania w życie obywatelskie Naszego Miasta.

Zachęcamy do składania wniosków o wydanie Bydgoskiej Karty Młodzieży na stronie Złóż wniosek, do korzystania z Biletu Uczniowskiego oraz do głosowania w październiku w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.